Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/www/sagitaoutdoor.cz/domains/blog.telemark.cz/www/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Jak dopadl první Teleweekend na Dolní Moravě - Telemark.cz

Jak dopadl první Teleweekend na Dolní Moravě

 Kategorie Český telemarkový pohár

O víkendu 21. – 22. 3. 2015 se konalo historicky první Mistrovství ČR v telemarku a zároveň třetí a čtvrtý závod ČTP 2015. Celá akce byla nazvaná jako Teleweekend na Dolní Moravě 2015.

Na tento víkend bylo objednáno úžasné počasí, ráno kopec tvrdý jako beton a odpoledne parádní opalovačka.

Sobotní závod byl vyhlášen jako Mistrovství ČR v telemarku, závodilo se ve čtyřech kategoriích, muži, ženy, junioři a juniorky v disciplíně Telemark Classic Sprint. V kategorii mužů zvítězil se slušným náskokem favorit Ondra Hegar. Na pomyslné stupně vítězů za Ondrou vystoupali na druhém místě Ivan Přibyl a třetí Marek Čech.

V kategorii žen zvítězila první žena v průběžném pořadí ČTP Pavla Zavoralová, druhý čas se povedl zajet Anežce Přibylové a třetí skončila Lucka Sazamová.

V kategorii juniorů byli přihlášení dva závodníci. Vítězem se stal Matěj Kopecký a druhý byl, historicky snad nejmladší účastník závodů ČTP Honza Prášek (ročník narození 2003).

V kategorii juniorek mezi sebou soupeřily také dvě slečny. Zvítězila Anežka Přibylová před Janou Šiškovou.

Po vyhlášení sobotních výsledků jsme se s většinou potkali na večeři a několika pivech. Žádný veliký mejdan se nekonal,  jelikož to vypadalo, že se všichni chtějí soustředit na nedělní čtvrtý závod ČTP 2015 – Telemark Paralel Sprint.

Neděle organizátory z rána trochu vyděsila protože v 7 hodina ráno na kopci nebylo vidět na špičky lyží. Naštěstí zafoukalo od Kraličáku a všechna mlha byla během 20 minut pryč a následoval, jak jinak než „sanšajn“…

Do paralel sprintu se přihlásil stejný počet závodníků jako v neděli, tedy lehce kolem dvacítky a bojovalo se tvrdě. Dvě totožné tratě, společná klopenka, která se vždy postará o vzrušení v závodě a skejtovací část.

Pár lidí se v klopence strkalo, ždouchalo, podráželo, ale vše v duchu fair play! No bylo se na co koukat.

Do finálových jízd v kategorii mužů se probojovali Ondra Netík, který obsadil nepopulární 4. místo, vítěz sobotního závodu Ondra Hegar se stal vítězem malého finále, tedy skončil třetí. Ve finále si to rozdal další sobotní medailista Ivan Přibyl (v neděli opět na druhém místě) a Michael Turek, který v sobotu nezávodil, ale v neděli si vítězstvím vše vynahradil.

Během celého víkendu probíhalo půjčování lyží a bot značky SCOTT, výuka telemarku a také závodní workshopy.

Celá akce se uskutečnila za podpory TJ Valašské Meziříčí, Ski a sport resortu Dolní Morava, tímto moc děkujeme a samozřejmě poděkování potří také sponzorům, bez nich to prostě nejde: HUDYsport a Telemark.cz, Direct Alpine, Devold, DALE of Norway, SKIMAX STORE,  ROBE Lightning, Ski Sport Kasárna a Petr Očenášek.

Hlavní organizátoři (Marek s Ondrou) by také rádi poděkovali svým rodinám, přátelům, kamarádům a známým, zkrátka všem, kteří se podíleli na organizaci závodů.

Organizátory Marka Čecha a Ondru Hegara „lehce“ zamrzela slabší účast, která byla způsobena snad jen nedůvěrou v kvalitu prvního ročníku a velkou vzdáleností z Čech, i když přijeli i závodníci až ze z Plzně.

Děkujeme všem zúčastněným a v příštím roce se vše pokusíme ještě zlepšit a makat víc a víc …

SKOL
Marek a Ondra

 

VÝSLEDKY

sobota – vysledky_CTP_2015_DolnI_Morava_sprint
neděle – vysledky_CTP_2015_DolnI_Morava_paralel

facebook

Další články

Zanechte komentář