Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/www/sagitaoutdoor.cz/domains/blog.telemark.cz/www/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Klepáčovské výsledky ČTP 2015 - Telemark.cz

Klepáčovské výsledky ČTP 2015

 Kategorie Český telemarkový pohár

Letošní 2. ročník Moravského telemarkového festivalu o Moravského kamzíka v rámci Českého telemarkového poháru proběhl o víkendu 21. a 22. února 2015 za tradičně silné účasti závodníku z celé České republiky. Závod v této stále více populární lyžařské disciplíně ze stran návštěvníku, se uskutečnil za podpory lyžařské školy Newman school, skiareálu Klepáčov v Jeseníkách a českého telemarkového klubu Czech Open Telemark. Jak nám sdělil za organizační tým samotný ředitel závodu pan Zdenek Novák, „ naše závody by se neobešli bez organizační podpory každého ze zúčastněných pořadatelů a našich sponzorů“.

Závod se skládal tradičně ze dvou kategorií muži a ženy, v disciplíně telemark Classic.  V kategorii muži od samého začátku byl favoritem závodu až do finále Michal Turek, který se také pravidelně účastní i světového poháru a ze závodu si odnesl cenné zlato za celkový čas 01:34,02 sekund. V kategorii ženy jasně dominovala Pavla Zavoralová z českého klubu Kérkonošská telechasa s celkovým časem 1:48,35 sekund, která si taktéž odnesla zlatou medaili. Velmi dobře si vedla také Lucie Szamová a Marek Čech, kteří obsadili druhá místa. Z celkového počtu 24 registrovaných závodníků, se v závodě teletrojic zúčastnilo skupinového sjezdu v tomto dílčím a divácky poutavém sjezdu celkem 6 teletrojic. Vítězem této smíšené kategorie byl team Kérkonošská telechasa.

Pro návštěvníky skiareálu byl nachystán po celý víkend doprovodný program v podobě půjčovny telemarkového vybavení, výuka telemarku, skitest českého výrobce lyží Lusti, sněžný bar, venkovní grilování a sobotní večer zakončil velký ohňostroj + party s živou kapelou „Za 3 kačky“, která se postarala o skvělou zábavu až do ranních hodin na chatě Ztracenka.

Pro další ročníky slibují pořadatelé závodu nepolevit ve své snaze, dále popularizovat tento tradiční sport v seriálu Českého telemarkového poháru a již pracují na organizaci dalšího v řadě již 3. ročníku. V dalším ročníku nebudou opětovně chybět hodnotné ceny a již tradiční symbol závodu kované plastiky kamzíků od uměleckého kováře pana Otakara Ručka.

Za pořadatele Sherpa

 

ČTP 2015 – výsledky Klepáčov

 

Plakát Klepáčov 2015

Plakát Klepáčov 2015

Další články

Zanechte komentář