Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/www/sagitaoutdoor.cz/domains/blog.telemark.cz/www/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Teleweekend na Dolní Moravě - Telemark.cz

Teleweekend na Dolní Moravě

 Kategorie Český telemarkový pohár

21. a 22. března 2015

Třetí a čtvrtý závod Českého telemarkového poháru 2015 a mistrovství České republiky v telemarku na Dolní Moravě

Součástí akce bude možnost vyzkoušet „telemarky“ i pro úplné začátečníky. Připraveni budou jak specializovaní instruktoři na výuku telemarkové techniky, tak i vybavení na testování jízdy s volnou patou.

Jedná se o dva závody. Do těchto závodů se může přihlásit kdokoliv s dostatkem odvahy pustit se z kopce do branek, skočit, projet klopenou zatáčku o 360°a s dostatkem síly na závěrečné ‘‘skejtování“, ale hlavně s dostatečně volnou patou, ta je nezbytná !!!

Poslední aktualizace programu (pondělí 16.3.)

Vážení, závody se nám nezadržitelně blíží, sníh nám zatím drží, takže se na Vás čím dál víc těšíme.

Vzhledem ke sněhovým podmínkám bychom chtěli odstartovat ideálně o půl jedenácté, dokud bude sníh kvalitní a 2. kolo odstartovat jen s malou pauzou na úpravu trati. Tzn., zkuste dorazit včas Emotikona smile
Kvůli nepříznivým podmínkám, zřejmě majitelé areálu rozhrnou crossovou trať. Na toto jsme připraveni a máme v plánu uspořádat neméně atraktivní PARALELNÍ závod.

 

SOBOTA 21.3.2015

Hlavním programem dne bude třetí závod ČTP 2015 a Mistrovství ČR

8.30 – 9.45 prezentace do závodů
10.00 prohlídka trati pro 1. kolo
10.30 start 1. kola závodu TELEMARK SPRINT
11.30 konec 1. kola
— pauza na oběd —
12.00 prohlídka trati pro 2. kolo (pokud bude trať přestavěna)
12.30 start 2. kola závodu TELEMARK SPRINT
13.30 konec 2. kola
14.00 začátek workshopů se zkušenými telemarkisty (bude-li možnost, i závodní workshop v bránách)
16.15 – 16.30 vyhlášení výsledků
Večeři bych doporučoval v penzionu Horal http://www.penzion-horal.cz/restaurace.php
Volný přesun na ubytování – Penzion U Opičáka https://www.facebook.com/pages/U-opi%C4%8D%C3%A1ka-levn%C3%A9-ubytov%C3%A1n%C3%AD-Doln%C3%AD-Morava/287146518063113

Prosím, pište mi do komentáře na FB, kolik Vás bude, kdy přijedete apod. Možnost snídaně zde je – zařídím jednoduchý švédský stůl.

Vzdálenost mezi restaurací a ubytováním odhaduji asi na 300 metrů.

 

NEDĚLE 22.3.2015

Hlavním programem dne bude čtvrtý závod ČTP 2015

8.30 – 9.30 prezentace do závodů
10.00 prohlídka trati
10.30 start závodu
14.30 vyhlášení výsledků

Oba závody budou klasifikovány do ČTP 2015 a také budou započítány do soutěže TELE TEAMů, která je součástí ČTP 2015.

Během obou dnů bude k dispozici půjčovna a testcentrum telemarkového vybavení. Na sjezdovkách mimo závodní časy bude možnost výuky telemarku, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé volnopataře.

 

TELEWEEKEND na Facebooku 

facebook

plakat_dolni_morava_2015

Další články
Komentářů
 • Pavel
  Odpovědět

  Ahoj, dosud jsem na telemarkovém festivalu nebyl, tak se raděj ptám předem. Jezdím třetí sezonu NTN freeride a chtěl bych vyzkoušet i jiné vázání. Bylo by možné si na Dolní moravě půjčit 1. klasické telemarkové vázání a 2. případně NTN Freedom? Primárně jsem zvědavý na srovnání flexe a celkový dojem. Ptám se, protože nemám boty na 3-pin a navíc mi málokteré sedí.
  Druhá část otázky je, přijet raději v sobotu nebo neděli? Jeden den je totiž zasvěcen stěhování bytu.
  Díky!

  • Fugas
   Odpovědět

   Dnes byl aktualizovaný víkendový program. Volba je na vás …
   Pro přehled testovacího materiálu na půjčení prosím kontaktujte pořadatele akce přes FB profil nebo kontakt uvedený na plakátu.

  • Marek
   Odpovědět

   Dobrý den,

   bohužel dodavatel testcentra mi nedal přímé informace, jakeé NTN vázání bude na lyžích osazeno. Níže posílám seznam lyží a bot, které budou k dispozici…
   Co se týká dne příjezdu bych za sebe doporučoval sobotu – Otevřené Mistrovství ČR.
   SCOTT – TESTCENTRUM
   Lyže
   The Ski A 175
   The Ski 175 NTN
   The Ski 175 NTN
   The Ski A 185 NTN
   The Ski A 185
   Punisher A 183
   Surf´Air A 178
   Layla A 168

   BOTY
   Voodoo NTN – modro zelená 29,0
   Voodoo NTN – červeno černá 30,0
   Voodoo NTN – modro zelená 30,5
   Minerva NTN – bílo šedá 26,0
   Voodoo – červeno černá 28,0
   Voodoo – červeno černá 28,5
   Voodoo – červeno černá 29,0
   Synergy – bílo zelená 26,5
   Synergy – bílo zelená 27,0
   Synergy – bílo zelená 27,5
   Synergy – bílo zelená 28,0
   Synergy – bílo zelená 28,5
   Synergy – bílo zelená 29,0
   Synergy – bílo zelená 30,0

   Budeme se na Vás těšit.

 • Pavel
  Odpovědět

  Tak musím říct, že jsem dnes odjížděl dost vzteklý. Jel jsem na Dolní moravu 3 hodiny kvůli půjčovně, ale co předvedl Scott (nebo organizátoři, nevím), to nepochopím. Od 9 hodin ráno jsem se na zápůjčku ptal 4x, vždy mi bylo sděleno později, později, nejsou lidi. Nakonec že tedy na workshopu ve 14h. Na ten se samozřejmě přihlásit dopředu nedalo (zkoušel jsem) a ve finále na mne stejně nezbyly lyže.
  Proč uvádíte, ze bude k dispozici testování lyží, když to evidentně není pravda? Nebo proč neurčíte jednoho jediného člověka, který bude opisovat občanky a hlídat vracení? Doporučuji shlédnout v akci test centrum Salomon/Atomic, je dost čemu se přiučit.
  S touto jednou výjimkou byl den super, na závod se dobře dívalo. Škoda, ze to nemáte organizačně zvládnuté – platí pro test centrum.
  Pavel

  • Marek
   Odpovědět

   Dobrý den pane Pavle,

   o organizaci testcentra víme, že nebyla 100%-ní, bohužel testcentrum nebo pokud tomu tak nechcete říkat, tak ta hromádka lyží, která byla k dspozici, byla složena z menšího počtu lyží od Scottu, které jsme doplňovali i vlastními lyžemi – to vše pro velký zájem z řad veřejnosti, který se nedal předpokládat…nicméně, jednalo se o první ročník a bohužel vše nemůže být hned napoprvé dokonalé, tím netvrdím, že celé závody byly, rozhodně nebyly…

   Není v našich kapacitách, kdy vše platíme ze své kapsy, platit dalších 5 lidí do půjčovny. Navíc, seznam lyží, které budou k dispozici jsem Vám o pár řádků výše napsal a navíc byly doplněny o dalších 10 párů lyží a bot, našich soukromých…

   O organizaci testování firmy skupiny AMER Sports, která obsahuje testování Atomic/Salomon, mi nic nemusíte vykládat, sám jsem se několikrát účastnil těchto skitestů, a to NE z řad testujících, ale v řadách organizátora, stejně tak se pravidelně účastním na stejné straně barikády největšího testu lyží pro veřejnost (SKISUMMIT http://www.skisummit.cz/ ), bohužel tohle vše jsou testy firem s obratem desítky milionů korun ročně, alespoň u firmy AMER Sports..narozdíl od nás, „DOBROVOLNÍKŮ“…

   To snad pochopíte.. pokud ne, omlouvám se, ale nic to semnou neudělá, jelikož Vaše stížnost, byť zřejmě oprávněná, je jediná za celý víkend, vyjma jedné vysvětlené stížnosti ohledně ubytování..
   Myslím, že mluvím za všechny organizátory.
   Přeji hezký den.
   Marek Čech

   • Pavel
    Odpovědět

    Dobrý den Marku, v pořádku, získal jsem dojem, že se jednalo o partnerskou akci firmy Scott a čekal jsem tedy výrazně odlišný přístup. Že se jednalo o první ročník také netuším, nikdy dřív jsem nebyl. A závody nehodnotím, těch jsem se neúčastnil.
    Jediné, co jsem chtěl ventilovat, bylo zklamání z test centra a případná zpětná vazba. Chápu, že tyto akce jsou spíše komunitniho rázu, protože jinak si neumím představit takový poměr závodníků k účastníkům akce. Přesto jsem nabyl z proklamovaneho test centra asi odlišný dojem, než jsem měl. Přišlo mi škoda vláčet se nevím jak daleko s vybavením, aby pak od 9 do 14 leželo na zemi a nikomu se to nechtělo řešit (zdravím pána s českou čepicí).
    Opět jen opakuju, že se jedna více o zpětnou vazbu než o stížnost a nic to s vámi dělat nemusí. Akce byla myslím podarena a podmínky víc než ideální.
    Pěkný den, Pavel

  • Fugas
   Odpovědět

   Tak musím říct, že jsem včera odjížděl dost nadšený. Jel jsem na Dolní Moravu kvůli setkání s ostatními telemarkisty. A mohl bych pokračovat dál a přepisovat váš text z jiného úhlu pohledu, ale nechci.

   Organizátoři resp, Marek s Ondrou, jejich přítelkyně a rodinní příslušníci mají můj obdiv jak zvládli uspořádat celou dvoudenní akci. Muselo to stát hodně úsilí a času, který mohli věnovat svým zálibám nebo něčemu úplně jinému. Rozhodli se a napoprvé připravili telemarkovou akci, o které účastníci mluvili velmi pochvalně. Určitě se našly chvíle, kdy organizace nebyla „optimální“, ale nezaznamenal jsem nikoho, kdo by si stěžoval.
   S Markem jsme probírali pár vylepšení pro další ročník. Normálně jsme se bavili co a jak udělat líp. Témat bylo přes propagaci, přihlašování, ubytování, ………….. až po věnování se příchozím začínajícím telemarkistům, kteří si chtějí „otestovat“ tento nádherný styl dost. Tady mohl nastat problém s prezentací „test centra“, který se dá vysvětlit více způsoby. Při podobných akcích v minulých letech „testcentrum“ sloužilo hlavně pro vyzkoušení si disciplíny, což bylo příchozími vždy vítáno.
   Pokud jste byl uveden v omyl, omlouvám se, jelikož jsem text na web dával osobně a neuvědomil si možnost jiného výkladu.
   Nemůžu však souhlasit s vaším hodnocením organizátorů, určitě se vše dalo napsat ohleduplněji a podělit se s pořadateli o osobní zkušenosti z vámi pořádaných akcí. Uvést příklady z jiného prostředí a z akcí pořádaných profesionály v jejich pracovní době je docela velký rozdíl.
   Mezi telemarkisty platilo, a doufám, že i v budoucnu bude platit „Free heel – free mind“! Proto jsou jejich akce trochu jiné …

Zanechte komentář